
Який бісер вибрати?
У цій статті ми постараємося розібратися який же буває бісер і для яких цілей його використовувати. Рукоробний ринок представляє сьогодні найширший вибір кольорів бісеру, а також виробників. Як не розгубитися при виборі потрібного товару. Почнемо з того, що на нашому ринку можна знайти бісер кількох країн-виробників. Найбільш поширеними є Китай, Тайвань, Японія та Чехія.
Найдоступнішим за ціною, але найнижчим є бісер виробництва Китаю та Тайвані. Хоча зустрічається тайванський бісер добре відкалібрований і цілком пристойний. Такий бісер зазвичай виробляється з пластику з кольоровим покриттям. З часом під впливом світла та тепла кольорове покриття бісеру може змінювати свій відтінок, вигоряти. Калібрування такого бісеру теж бажає кращого. В упаковці зустрічається велика кількість бусин, бусин різного розміру і форми. Тож треба дуже постаратися, щоб у результаті отримати якісний виріб. Але якщо Ви тільки вчитеся вишивати або Ваша дитина освоює ази вишивки або бісероплетіння, то цілком можна використовувати цей бісер так як він має низьку ціну та велику палітру кольорів. Але варто враховувати, що для виробу краще відразу купити всю необхідну кількість бісеру (краще із запасом), тому що докупити потрібний колір може бути проблематично – від партії до партії кольору бісеру можуть відрізнятися.
Найбільш якісним і відповідно найдорожчим бісером вважається бірер виробництва Японії. Перша компанія з виробництва бісеру у Японії було засновано ще повоєнні роки (1949г) і нині у Японії випускається як бісер стандартних форм і розмірів, а й бісер різноманітних і складних форм.
Чеський бісер у нашій країні представлений у найширшому асортименті. Він конкурує з відомими японськими виробниками і є більш доступним за ціною. Чехи стали виробляти кольорові намистини зі скла ще у 17 столітті. На сьогоднішній день вироби з чеського скла є одними з найкращих у світі. Найбільш відомим чеським виробником бісеру є компанія Preciosa Ornela (раніше Jablonex). У чому переваги чеського бісеру?
Матеріал
1. Насамперед у матеріалі з якого він виробляється. Це завжди лише скло (а не пластик).
Колір
2. У стійкості та різноманітності кольорів. Багата палітра кольорів постійно розширюється, додаються нові. Оригінальні відтінки та текстури, що дозволяє зробити найбільш точну передачу кольору. Колір бісеру стійкий до тертя та вигоряння (вироби з такого бісеру можна сміливо прати у пральній машині). Хоча слід зізнатися, що не всі відтінки бісеру поводяться в процесі експлуатації однаково (перламутрові та перлинні кольори можуть іноді зробити неприємний сюрприз).
Форма та розмір
3. У розмірі та формі. Діаметр чеського бісеру коливається 1.4 до 4.8 мм, а розмір від 5 до 15 (де 5 – найбільший, а 15 – найменший). Як правило, бісер має циліндричну, злегка плескату форму, але також існує величезна кількість намистин найрізноманітніших і химерних форм. Їх можна використовувати під час створення оригінальних прикрас.
Нумерація бісеру
Для зручності підбору квітів чехи вигадали п’ятизначне маркування свого бісеру. Знаючи потрібний номер, Ви з легкістю набудете необхідного кольору. В Україні також зустрічається тризначне маркування бісеру. Варто зазначити, що деякі кольори в залежності від партії можуть незначно відрізнятися за відтінком, і це буде помітно при виконанні вишивки або плетіння. Поетові краще одразу подбає про придбання потрібної кількості бісеру, щоб не докуповувати його згодом. Чеський бісер компанії Preciosa Ornela можна знайти у нас на сайті, і випускається в упаковках 5, 50, 500г.
Перший чи другий?
Слід знати, що бісер Preciosa Ornela буває двох сортів: перший та другий. І перший і другий випускаються однією і тією ж компанією на однаковому устаткуванні. Бісер першого сорту добре відкалібрований, рівний. В упаковці практично відсутні браковані бісеринки. Такий бісер дорожчий за ціною і його краще використовувати для вишивки. Картини, вишиті таким бісером виходити рівними, акуратними і Вам не доведеться підбирати бісер за розміром, що перетворить сам процес вишивки на суцільне задоволення. В упаковках другого сорту зустрічається багато шлюбу. Такий бісер дешевший і його краще використовувати для бісероплетіння, біжутерії та декорування різних виробів. Відрізнити такий бісер можна за етикеткою з номером (на бісері другого сорту заводська етикетка відсутня).
Який бісер краще вибрати – вирішувати, звичайно, Вам. При виборі варто враховувати всі «За» та «Проти», а також розуміти виріб якої якості Ви хочете отримати у результаті. Ми сподіваємося, що наша стаття хоч трохи допоможе Вам розібратися у всій різноманітності бісеру.
Коментарі закриті