
Як вишивати на рушниковому полотні
Рушникове полотно виробляється в Україні невеликий фабрикою. Воно виготовляється з цільної нитки, що відповідає традиційним вимогам вишивані рушники, так як справжнім вважається рушник краю якого мають кромочку (а не підшиті), а ниточка суцільна і розпускається справа наліво і назад не перериваючись по краях. Адже полотно рушника має бути цілісним, такою ж має бути і життя молодої пари (якщо він вишивався на весілля).
Тканина виготовляється з натуральної бавовняної нитки. Плетіння нитки рівномірне (перевірити це можна, якщо відрахувати справа наліво один дюйм (2,54 см) і зверху вниз і вирахувати скільки ниточок в ньому помістилося – кількість має бути однаковим), воно дозволяє вишивати без накладної або водорозчинної канви.
Купивши відріз рушникового полотна, Вам може здатися, що на ньому важко вишивати, але це не так. Краї тканини можуть трохи відтягатися. Що втім не впливає на зручність і якість вишивки. У магазинах, як правило Вам відріжуть необхідний метраж полотна строго по горизонтальній ниточці. Після того, як рушник вже вишитий, його необхідно випрати і рівно розкласти для просушування на горизонтальній поверхні і деформація тканини зникне.
Так як тканина виробляється невеликим підприємством і тільки з натуральної нитки, то для неї характерні невеликі вкраплення невибілені нитки, що не впливає на якість полотна.
Починаючи вишивати рушник, слід трохи розкреслити тканину змивається маркером або іншим зручним для Вас способом. Вишивають рушник від низу до верху. Якщо Ви плануєте зробити знизу бахрому, то необхідно від краю відступити 10-15 см і потім починати вишивку. Також по краю можна пришити мереживо або зробити мережку.
Хрестик на полотні виходить рівним, а за розміром середнім між 11 і 14 канвою. Рушникове полотно буває різної ширини: 33 см, 37 см, 40 см і 50 см, що дозволяє підібрати оптимальну ширину полотна під Вашу схему.
Рушникове полотно – хороший і доступний вибір для створення реліквії, яка буде прикрашати Ваш будинок і передавати з покоління в в покоління традиції і цінності Вашого роду.
Коментарі закриті