
Вишивка гладдю
Історики вважають, що вишивка зародилася ще за доісторичних часів. Хоча її вивчення ускладнюється тим, що вона погано зберігається, розсипаючись із часом. У країнах де були поширені грубі полотняні тканини шерсть, бавовна і льон, швидше за все зародилася вишивка хрестиком. А ось легкий і гладкий шовк вимагав ніжнішої прикраси. Тому місцем походження такого виду рукоділля, як вишивка гладдю, вважають Схід. Найдавніші з робіт, що дійшли до нас, були зроблені в Китаї по шовку, золотом і сріблом, ще до нашої ери.
Згодом гладь поширилася по всьому світу. В епоху Середньовіччя та мистецтво вишивки досягло свого апогею. Вишивали не лише одяг та взуття, а й картини, килими, дорогі покривала, збруї для коней та навіть намети. У ті часи вишивальною технікою володіли майже всі жінки. Вишивка гладдю була найбільш подібна до живопису. Їй прикрашали вироби з найдорожчих та найтонших тканин.
Якщо Ви хочете навчитися вишивати гладдю, але вважаєте цю справу дуже складною, не бійтеся. Гладь, хоч і вимагає особливої акуратності, досить проста у виконанні. Щоб освоїти цю техніку, необхідно буде придбати спеціальні інструменти. Для вишивки гладдю Вам знадобляться п’яльці, голки та нитки для вишивання, канва або копіювальний папір для перекладу малюнка на тканину, власне сама тканина і трохи терпіння.
В даний час продається безліч журналів з вишивки з малюнками термоперекладами, які перекладаються на тканину для вишивки за допомогою звичайної праски. Також у цих журналах Ви знайдете докладні навчальні інструкції з виконання швів та малюнків.
Для початку оберіть нескладний квітковий малюнок. Вставте тканину у п’яльці. Прокладіть контури вишивки швом “вперед голка” або так званим швом розмітки. Тонкі гілочки та стеблинки – стеблинистим. Маленькі квіточки вишіть петельним швом. Листки і пелюстки квітів більш плоскою гладдю, а серцевину квітів опуклою гладдю в настил.
Основне правило – стібки повинні бути дуже рівні і щільно прилягати один до одного, а кольори плавно перетікати з одного до іншого. Зшийте з такою вишивкою маленьку подушку. Або чохол для телефону. Або просто вставте у рамку. Результат швидше за все Вас порадує. Можливо ви захопитеся і незабаром вишиватимете цілі картини. А вони у техніці вишивки гладдю виходять найрозкішнішими.
Коментарі закриті