
Вишиванка здатна змінити життя людини
Вишиванка – це не просто національний одяг, це своєрідні обереги, орнаменти на яких містять сакральний код, здатний змінити життя людини. Структури ДНК мають риси, подібні геометричним орнаментів. У кожному з символів, які прикрашають вишивки, існує частина божественної енергії. Коли ці символи поєднуються в одному орнаменті і з’єднуються особливої ниткою, енергії кожного символу утворюють одне ціле. Так само, як код ДНК визначає характер, зовнішність і схильності людини, орнамент на одязі може змінювати його долю.
На українській вишиванці відображені давньослов’янські символи навколишнього світу і сил природи. Ромби, квадрати, хрести і рослини виступали матеріальними позначеннями енергій сонця, землі, води, роду і т.п .. Коли людина одягає вишиту сорочку на голе тіло, ці енергії вступають у взаємодію з її біополем, підсилюють або пригнічують його і надають нові властивості . Етнографи виділяють 25 регіонів України, які мають різні традиції вишивок. Але в цілому можна виділити 6 основних регіонів зі своїми неповторними вишивками.
Для вишиванок Західної України (Закарпаття, Івано-Франківська область, частина Тернопільської та Львівщина) характерні геометричні орнаменти: ромби, квадрати, хрести, і своєрідні символи сонця. Основні кольори – це яскравий синій, зелений, червоний і чорний. Такі вишивки надають людині більше енергії, рішучості.
Для вишиванок Буковини і Поділля (Чернівецька область, Хмельницька, Вінницька, частина Житомирщини) характерні поєднання геометричного та рослинного орнаментів, безліч квітів. Сорочка з Буковини та Поділля зробить Вас більш комунікабельним і відкритим для спілкування.
Барвисті сорочки з квітами і багатокутниками у Центральній Україні (Черкаська, Полтавська область, частина Київської області та Кіровоград). Основний колір – червоний. В орнаментах поєднуються не геометричні фігури, а рослини: виноград, троянди, ромашки, маки. Центральна Україна завжди славилася своїми родючими і квітучими землями. Орнаменти на вишивках цій галузі символізують стабільність, багатство і процвітання. Одягаючи таку сорочку (наприклад з червоно-чорними кольорами), людина може сподіватися на поліпшення свого матеріального становища.
На вишиванках Північного регіону (Чернігівщина, Сумщина, північ Київщини) переважають рослинні орнаменти, які виступають символами дерев і плодів (червона калина, гілки дуба і т.д.). Така сорочка допомагає прийняти правильне рішення, надає життєвої енергії, робить людину мудрішою.
Південна Україна включає: Запорізьку, Херсонську, Одеську і Миколаївську області, Автономну республіку Крим. Вишиванки з Півдня яскраві, в них багато гарячих кольорів: червоних, жовтих, оранжевих. Тільки на вишиванках Півдня є особливі хвилясті лінії. Енергія води та сонця надає власникам таких вишиванок сил для боротьби, допомагає вийти зі складних ситуацій, робить більш щасливими. Вишиванки Східного регіону (Харківська, Донецька і Луганська області) мають переважно рослинні орнаменти, що символізують благополуччя і сімейного затишку. Така вишиванка наповнює людини почуттям захищеності і стабільності.
Тому, вибирайте вишиванку на свій смак і носіть її з задоволенням!
Коментарі закриті