
П’яльці рамки
П’яльці рамки – дуже важливий і необхідний інструмент для будь-якої вишивальниці. Звичайно, бувають майстрині, які не використовують п’яльця, а вишивають «на руках», але це справа вибору кожної конкретної людини.
Ми ж розглянемо, які бувають п’яльці рамки.
П’яльці – інструмент для натягування тканини, застосовується для отримання рівних, красивих стібків при вишивці. П’яльці складаються з двох частин. На меншу кладуть тканину, на тканину кладуть велику і затискають її. Цей процес краще проводити на тверду рівну поверхню.
Умовно п’яльці рамки можна розділити за кількома ознаками:
- За розміром – великі і маленькі (визначають по діаметру в мм)
- За формою – бувають круглими, квадратними, овальними, прямокутними
- За матеріалами виготовлення – пластмасові, дерев’яні, прогумовані
- Переносні та стаціонарні
-
- Кожна майстриня може вибрати п’яльці, які піджходять саме їй. Але перш, ніж вибирати звернемо увагу на загальні правила вибору п’ялець:
– Незалежно від того, який матеріал був використаний для виготовлення, п’яльці повинні бути гладкими, без зазубрин (інакше можуть бути зачіпки);
– Гвинт пялец повинен легко закручуватися і розкручуватися (перекоси гвинта ускладнять процес запяліванія).
Дерев’яні п’яльці рамки виготовляються з бука або дуба, діаметр їх варіюється від 10 см до 30 см. Дерев’яні п’яльці краще тримають тканину, не дозволяють їй ковзати і ефект натяжки тримається довше. Коштують вони (в залежності від виробника) набагато дорожче своїх пластикових родичів.
Пластикові п’яльці бувають різноманітних кольорів. Це теж враховуйте при виборі, так як яскраві кольори можуть відволікати і дратувати очі, а також неякісна фарба може полиняти на тканину.
Бувають пластикові пяльци з бортиком. Він дозволяє тканині краще фіксуватися, але добре накрохмалена канва важко в них зап’ялюється.
Щоб менше деформувати тканину, ободок п’ялець можна обмотати м’якою тканиною.
Якщо тканина за розміром менше п’ялець, то до неї по периметру необхідно дошити такий шматочок тканини (бажано натуральної, щоб виключити розтягування), який легко буде вставити в п’ялеці. Після вишивки непотрібну тканину просто відпорюють. Якщо ж малюнок більше за розміром, то після вишивання якоїсь частини візерунка, п’яльці необхідно буде переставляти.
Сподіваюся, що ця коротка інформація допоможе Вам визначитися з вибором.
Коментарі закриті