
Чому утворюються ковтунці на одязі
Ковтунці…
Усі ми боїмося цього неприємного слова…
Давайте розбиратися – звідки вони беруться, чому, і як їх уникнути?
Здатність полотна в процесі експлуатації скочуватися (утворювати ковтунці) мовою професіоналів називається пиллінгованість, а самі ковтунці – піллі.
Малощільні тканини, трикотаж і ворсові тканини найбільше схильні до утворення ковтунців.
Чому утворюються ковтунці?
Пухкі, слабо кручені волокна легко руйнуються і при подальшому терті заплутуються і закручуються в грудочки, які псують зовнішній вигляд речей.
Тертя виникає за будь-якої нормальної експлуатації матеріалу людьми, при будь-якому контакті поверхні матеріалу з іншими об’єктами, а також при пранні.
Низьку піллінгованість мають натуральні тканини. Не утворюють ковтунців натуральна бавовна, лляна тканина, шовк. Цікаво поводиться шерсть – піллі можуть з’явитися в початковий період носіння шкарпеток, а потім, ковтунці, зникають.
Все тому, що з натуральних ниток волокна випадають легше і непомітніше, тоді як синтетичні волокна набагато міцніші, тому й ковтунці міцніше тримаються на поверхні матеріалу.
Важливо розуміти, що ковтунці – це не дефект і недолік тканини. Тому утворення ковтунців не підпадає під гарантію на матеріал.
Це абсолютно нормальний процес, який зменшується після того, як більшість вільних волокон залишить тканину.
Як уникнути появі ковтунців, або як це виправити?
По-перше, вироби з бавовняних тканин чи трикотажу ми радимо не заношувати. Щоденне носіння обов’язково дасть ковтунці.
Якщо вони все ж таки з’явилися, найшвидший і бюджетний спосіб їх прибрати – використовувати електричну машинку для їх видалення. У жодному разі не користуйтеся бритвою! Лезом можна прорізати нитки, з яких складається матеріал, та отримати дірку на одязі.
Коментарі закриті