
Канва для вишивки
Приступаючи до вишивання, перш за все перед будь-якою майстринею стоїть питання вибору тканини для вишивки. Фактично вишити можна абсолютно на будь-якій тканині, справа лише у складності її виконання. Існує кілька видів тканин для вишивання хрестом. Найпоширенішим є канва для вишивки – спеціальна тканина з особливим плетінням ниток, які створюють отвори голки.
Канва для вишивки буває великою та дрібною
Чим дрібніша клітина, тим складніше по ній вишивати, але тим витонченішим і цікавішим стає сама робота. Найпоширенішим видом канви є Aida (Аїда) – 100% бавовняна тканина, з особливим плетінням, що створює рівномірні квадрати, які легко рахувати при вишиванні. Aida буває різних розмірів: від 8 до 20 каунта (від англ. Count – рахувати). Чим вище каунт, тим дрібніше клітини і навпаки.
Канва для вишивки також буває жорсткою та м’якою.
Жорстке плетіння дає можливість не стягувати нитки, що робить вашу вишивку акуратнішою навіть без використання пялець. На м’якій канві краще скористатися п’яльцями. Існує великий вибір колірних відтінків канви у тому числі вінтажна (з розлученнями) та люрексова.
Тканина рівномірного переплетення
Така тканина не має чітко виражених квадратів для хрестиків. На ній можна вишивати розраховуючи величину стібка самостійно: як через одну нитку, так і через 2-3. робота не вишита, а намальована. Таку тканину ще використовують для техніки Hardanger (Хардангер) або лічильна гладь, для виконання мережок.
Тканина з рівномірним переплетенням буває як із чистої бавовни: Linda (27 каунт), Annabelle (28). Janina (22), так і змішані (52% бавовни та 48% віскози): Lugana, Bellana – 20,25, 28, 32 нитки.
Пластикова та вінілова канва – сітка, що виготовляється з пластику.
Пластикова канва жорстка та добре тримає форму. Її використовують для створення об’ємних виробів: сумок, гаманців, ялинкових прикрас тощо.
Накладна або канва яка висмикується – жорстка сітка, канву використовують для вишивки на тканині не має чітко виражених переплетень ниток на одиницю довжини.
Вона буває різною за жорсткістю та величиною каунта. Буває канва, яку легко можна приклеїти до тканини за допомогою праски. Після вишивки ниточки канви одну за одною висмикують без сліду, але будьте уважні! Вишиваючи слідкуйте за тим, щоб не проколоти плетіння канви, тому що видалити нитки буде проблематично.
Страмін – особливий вид пластикової канви, що має великі клітини і використовується для вишивки подушок, сумок, а також ковроткацтва. Вишивають на такій канві найчастіше в’язальними акриловими нитками.
Водорозчинна канва – це щільна плівка з отворами для голки.
Вишивати на такій канві зручно та легко. Після роботи необхідно помістити виріб у гарячу воду 40-50 градусів та канва повністю розчиниться. Слід бути уважним при підборі ниток для такої вишивки, тому що не кожне муліне витримає таку температуру і може злиняти. Недоліки такої канви: буває лише 14 каунтів, випускається невеликими шматочками 20 на 22 сантиметри, коштує дорого.
Коментарі закриті